OPAL BUD Sp. z.o.o. | Profesjonalne czyszczenie rur i kanalizacji

Udrażnianie kanalizacji i rur Warszawa

Udrażnianie kanalizacji i rur

W wielu  gospodarstwach domowych czyszczenie kanalizacji staje się niespodziewaną koniecznością. Nie zawsze możemy przewidzieć, w którym momencie dotychczasowy system odmówi posłuszeństwa, a wsparcie profesjonalistów stanie się absolutnie konieczne. Jeśli przeczuwamy, że zaczyna dziać się coś niepokojącego, nie warto zwlekać. Firma OPAL BUD Sp. z o.o. użyje wszelkich dostępnych metod i środków – wszystko po to, aby nie tylko zatrzymać nieprzyjemne zapachy, ale też udrożnić rury i przywrócić pełną sprawność wcześniej działającej instalacji.

Przepychanie rur pod ciśnieniem

Na czym polegają wykorzystywane przez nas metody? Do rozwiązywania usterek podchodzimy dwutorowo, realizując:

  • czyszczenie kanalizacji pod ciśnieniem
  • czyszczenie metodami mechanicznymi

W pierwszym przypadku wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt WUKO –wszystko odbywa się przy pomocy wysokiego ciśnienia. W ten sposób wypłukujemy wodą wszelkie nieczystości, które doprowadziły do niedrożności.

Metody mechaniczne polegają na użyciu odpowiednich głowic i właściwego sprzętu, co pozwala:

  • wyczyścić kanalizacje deszczowe, sanitarne, przemysłowe, studzienki i wpusty uliczne
  • dokonać skutecznego przepchnięcia toalet, przykanalików i pionów
  • rozbić osady tłuszczowe
  • oczyścić osadniki
  • rozbić zatory uniemożliwiające drożny przepływ nieczystości
  • wyczyścić separatory tłuszczowe i ropopochodne
  • udrożnić cały system kanalizacyjny (poprzez wykorzystanie tzw. spirali mechanicznej)

 

W tym zakresie obsługujemy także przepompownie ścieków i przydomowe oczyszczalnie. Więcej szczegółów można uzyskać poprzez kontakt mailowy bądź telefoniczny z naszym personelem.

Jeśli chodzi o udrażnianie rur, na naszą pomoc można liczyć w następujących miejscach:

Warto dodać, że nasze działania mają często znacznie szerszy zakres i nie obejmują tylko udrażniania rur i czyszczenia kanalizacji. Zajmujemy się również m.in. wynajmem toalet przenośnych wraz z ich serwisem asenizacyjnym, serwisem separatorów tłuszczowych i ropopochodnych oraz oczyszczalni biologicznych.

Zadowolenie zleceniodawców jest dla nas najważniejsze, dlatego wszystkim przedsiębiorstwom i osobom prywatnym, które zdecydują się na współpracę z nami, gwarantujemy terminowość, konkurencyjne ceny i najwyższą jakość wykonanych prac. Dołącz już dziś do grona zadowolonych Klientów OPAL BUD Sp. z o.o., a jeśli masz szczegółowe pytania na temat innych usług, które wykonujemy, nie wahaj się zadzwonić – bardzo szybko otrzymasz od nas komplet potrzebnych informacji.

Kiedy dochodzi do niespodziewanego zatkania kanalizacji?

Częstymi przyczynami zatorów w rurach są wrzucane tam chusteczki nawilżające lub inne środki higieny osobistej, które nie są przeznaczone do spłukiwania w toalecie. Warto pamiętać, że tego typu artykuły należy wyrzucić bezpośrednio do kosza. Dobrym rozwiązaniem jest zatem postawienie go w toalecie lub łazience. Do zapchania w ten sposób kanalizacji dochodzi stosunkowo często, w tym przypadku pomoże wyłącznie pomoc sprawdzonej ekipy udrażniającej kanalizację.

Kolejną przyczyną zapchania rury jest przypadkowe strącenie koszyczka zapachowego. Rozsądnie jest co jakiś czas zerkać, czy jest on solidnie przymocowany. Gdy koszyczek wpadnie do wnętrza rury, można go jeszcze wyłowić, odkręcając muszlę, natomiast, gdy znajdzie się on na jej wylocie należy zdecydować się na usługi profesjonalnego udrażniania kanalizacji. W innym wypadku nadal będzie dochodzić do awarii.

Jedną z najczęstszych przyczyn niedrożności rur kanalizacyjnych, jest jednak osadzający się tłuszcz, który spływa ze zlewozmywaków lub zmywarek. Z biegiem czasu rury coraz bardziej nim zarastają, co w końcu doprowadza do awarii. Warto zatem jak najszybciej reagować i gdy pojawią się nieprzyjemne zapachy lub zatory, wezwać naszą ekipę.

Zachęcamy do skorzystania z oferty.